Şaft Balans Ayarı

Şaft Balansı, Şaft Balans Ayarlama, Şaft Balans Revizyonu, Ankara Şaft Balans Revizyonu, Balans 

saft-ayariŞanzımanı defransiyele bağlayan ara elemana şaft diğer bir adı ile kardan mili denilir.şaft şanzıman ile bağlantısında esnek bir yapıya sahiptir;yolların engebeli yapısında şanzıman düz konumunu her zaman koruyabilsin diye şaft esnek bir yapıdadır. Sürüş açısı değiştiğinde üniversal mafsallar (istavroz)şaftın esnek olmasını sağlar.ağır olmamaları için şaftlar içi boş boru şeklindedir.

 

Sarsıntıyı engellemek için şaftın düzgün,şaft üzerindeki parçaların sağlam ve şaftın balans ayarınının yapılmış olması gerekmektedir. Şaft balansı bozuk araçlarda sarsıntı oluşur.araç kasasında titreşim meydana gelir,daha ileri durumlarda araçta ciddi hasarlara yol açabilir. Bu gibi durumlarda şaftın araçtan sökülerek,şaft üzerindeki bozuk parçaların orjinaliyle yenilenmesi ve daha sonra şaft balansının yapılması gerekmektedir.

 

Şaft araca monte edilmeden öncede yağlanması gereken şaft parçalarının istavroz,kayıcı gibi gresle yağlanması gerekmektedir. Bu işlemin belirli dönemlerde tekrarlanmasıda şaftın ömrünü uzatması bakımından önemlidir.


 

Gelen aramalar: saft, şaft balansı, şaft balans ayarlama, şaft balans revizyonu, ankara şaft balans revizyonu

GÖKTAŞ ŞAFT BALANS VE TAMİR LTD. ŞTİ.

Adres : 1173 (eski 5). Sokak No: 14 Ostim ANKARA
Telefon : +90 312 354 85 95
Faks : +90 312 354 85 95
E-Posta : info@goktassaft.com

BİZDEN HABERLER

E-POSTA ABONELİĞİ

GÖKTAŞ ŞAFT yeniliklerinden haberdar olmak için lütfen e-posta adresinizi giriniz
  • Facebook
  • Twitter

© 2013 GÖKTAŞ ŞAFT Her Hakkı Saklıdır. | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Site Haritası

seo